14k Rose Gold Puffed Heart Shape Shiny Earrings
0 out of 5
$222.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Exuding simple elegance, these earrings feature a puffed heart design in gorgeous polished finish. Made of 14k rose gold and secured with push backs.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.3 grams |
| Metal : | 14K Rose Gold |
| Backing : | Push Back |
| Length : | 8.00 mm |
| Width : | 7.30 mm |
Additional information
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Metal | Rose Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Heart |
| Width | 0.31 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.29 in |
| Approximate Weight | 1.3 gram(s) |
Be the first to review “14k Rose Gold Puffed Heart Shape Shiny Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k Yellow Gold Fancy Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$86.99
Crafted in 10k yellow gold, these earrings featured intricate detailing on oval hoops and secured...
Earrings
14k Two Tone Gold Earrings in Fancy Double Twist Style
0 out of 5
$365.99
Featuring two polished twisted and entwined hoops crafted in 14k white and yellow gold these...
Earrings
14k Two-Tone Gold Interlaced Hoop Earrings with Hammered Texture
0 out of 5
$205.99
A two-tone trendy beauty is featuring hoop elements with hammered texture. Graceful in its twist...
Earrings
14k White Gold Diamond Cut Hoop Earrings(2x30mm)
0 out of 5
$220.99
These timeless diamond cut hoop earrings are crafted in 14k white gold, featuring a...
Earrings
14k Yellow Gold Puffed Graduated Open Oval Earrings
0 out of 5
$251.99
A fabulously simple pair of elongated hoop style earrings crafted in 14k yellow gold. These...
Earrings
14k Yellow Gold Twisted Cable Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$569.99
These large cable hoop earrings feature an oval silhouette and a bright finish. The popular...
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....
Earrings
Two-Tone Wing Drop Earrings in 10K Gold
0 out of 5
$101.99
Two-tone drop earrings crafted in 10K gold featuring an intricate wing design and secured with...









Reviews
There are no reviews yet.