14k Rose Gold Petite Polished Round Hoop Earrings
0 out of 5
$161.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These delicate 14k rose gold hoop earrings feature a high polish and a petite, comfortable profile. Earrings are held in place by snap clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.8 grams |
| Metal : | 14K Rose Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Length : | 11.50 mm |
| Width : | 1.30 mm |
Additional information
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Metal | Rose Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.50 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.50 in |
| Approximate Weight | 0.8 gram(s) |
Be the first to review “14k Rose Gold Petite Polished Round Hoop Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
14k White Gold Fancy Twist Hoop Earrings
0 out of 5
$448.99
These fancy twist hoop earrings are crafted in 14k white gold and measure 7/8 inch...
Earrings
14k Yellow Gold 8.0mm Round CZ Stud Earrings
0 out of 5
$114.99
These stunning 8.0 millimeters round CZ sparklers make for a beautiful pair of stud earrings....
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14k Yellow Gold Graduated Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$134.99
This pair of 14k yellow gold hoop earrings exudes fine elegance with its graduated oval...
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (1.5x40mm)
0 out of 5
$268.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 40 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Twisted Cable Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$569.99
These large cable hoop earrings feature an oval silhouette and a bright finish. The popular...
Earrings
18k Yellow Gold and Sterling Silver Dragonfly Motif Drop Earrings
0 out of 5
$96.99
Fancy flourishes and 18k yellow gold elements highlight the ornate dragonfly design of these sterling...











Reviews
There are no reviews yet.