14K Rose Gold Interlocking Drop Hoop Earrings
0 out of 5
$327.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These Interlocking Drop earring are the perfect balance of elegant & timeless. Crafted in 14k rose gold with a high polish finish & a push back closure.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2 grams |
| Metal : | 14K Rose Gold |
| Backing : | Push Back |
| Length : | 30.00 mm |
| Width : | 14.00 mm |
Additional information
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Metal | Rose Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Drop&44;Fancy&44;Hoops |
| Width | 0.50 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 1.00 in |
| Approximate Weight | 2 gram(s) |
Be the first to review “14K Rose Gold Interlocking Drop Hoop Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k White Gold Heart Hoop Earrings
0 out of 5
$82.99
Crafted in 10k white gold, these earrings featured hoops in a heart shape and...
Earrings
10k Yellow Gold Fancy Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$86.99
Crafted in 10k yellow gold, these earrings featured intricate detailing on oval hoops and secured...
Earrings
14K Rose Gold Diamond Motif Faceted Huggie Earrings
0 out of 5
$245.99
These sweet and sophisticated 14K rose gold "huggie" hoop earrings feature a lovely diamond-shaped faceted...
Earrings
14k Two-Tone Gold Interlaced Hoop Earrings with Hammered Texture
0 out of 5
$205.99
A two-tone trendy beauty is featuring hoop elements with hammered texture. Graceful in its twist...
Earrings
14k Yellow Gold 8.0mm Round CZ Stud Earrings
0 out of 5
$114.99
These stunning 8.0 millimeters round CZ sparklers make for a beautiful pair of stud earrings....
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Stars(6.5mm)
0 out of 5
$160.99
Show the world your star power with these playful 14k yellow gold post earrings. Earrings...
Earrings
14k Yellow Gold Twisted Cable Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$569.99
These large cable hoop earrings feature an oval silhouette and a bright finish. The popular...
Earrings
Two-Tone Wing Drop Earrings in 10K Gold
0 out of 5
$101.99
Two-tone drop earrings crafted in 10K gold featuring an intricate wing design and secured with...











Reviews
There are no reviews yet.