14k Rose Gold Floating Heart Drop Pendant
0 out of 5
$364.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Show your love with our dramatic free heart style pendant. Expertly crafted in 14k rose gold, this bright polish and offset design adds to the appeal of the romantic motif.
Product Details:
| Metal : | 14K Rose Gold |
| Chain Length : | 18″ |
| Chain Type : | Box |
| Clasp : | Spring Ring |
| Item Height : | 1.25 in |
| Item Width : | 1.00 in |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 2.5 grams |
Additional information
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Rose Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hearts |
| Chain Length | 18" |
| Chain Type | Box |
| Clasp | Spring Ring |
| Item Height | 1.25 in |
| Item Width | 1.00 in |
| Approximate Weight | 2.5 gram(s) |
Be the first to review “14k Rose Gold Floating Heart Drop Pendant” Cancel reply
Related Products
Chains
14k Rose Gold Adjustable Box Chain (0.70 mm)
0 out of 5
$286.99
Crafted in 14k rose gold, this adjustable box chain measures a width of 0.70...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14K Rose Gold Ball Earrings with Linear Texture(5mm)
0 out of 5
$133.99
These delicate and modern 14k rose gold post earrings feature lines of texture that glisten...
Chains
14k Rose Gold Diamond Cut Round Wheat Chain (0.70 mm)
0 out of 5
$167.99
A diamond cut round wheat chain comes in 14k rose gold and has a width...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14K Rose Gold High Polish Scribble Heart Stud Earrings
0 out of 5
$201.99
These Scribble Heart Stud earrings are a creative spin on a classic design. Clean lines...
Earrings
14k Rose Gold Polished Hoop Earrings (3x25mm)
0 out of 5
$249.99
These timeless hoop earrings are crafted in 14k rose gold and measure 25 millimeters in...
Chains
Diamond Cut Cable Link Chain in Rose Gold (0.87 mm)
0 out of 5
$139.99 – $154.99Price range: $139.99 through $154.99
Diamond cut cable link chain crafted in 14k roses gold measuring 0.87 millimeters in width....
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chains
Double Extendable Cable Chain in 14k Rose Gold (1.20 mm)
0 out of 5
$292.99
Double extendable cable chain crafted in 14k rose gold measuring 1.2 millimeters in width. Extendable...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Bracelets
Polished Woven Rope Bracelet with Diamond Accents in 14k Rose Gold
0 out of 5
$2,371.99
This beautiful bracelet combines the intrigue of woven 14k rose gold rope with the sparkle...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page













Reviews
There are no reviews yet.