14k Rose Gold Ball Earrings with Crystal Cut Texture(5mm)
0 out of 5
$112.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
A delicate, intriguing texture adorns a classic pair of 14k rose gold post ball earrings. Post earrings are 5mm in diameter and are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.4 grams |
| Metal : | 14K Rose Gold |
| Backing : | Push Back |
| Diameter : | 5.00 mm |
Additional information
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Metal | Rose Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.20 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.20 in |
| Approximate Weight | 0.4 gram(s) |
Be the first to review “14k Rose Gold Ball Earrings with Crystal Cut Texture(5mm)” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k White Gold Heart Hoop Earrings
0 out of 5
$82.99
Crafted in 10k white gold, these earrings featured hoops in a heart shape and...
Earrings
14k Rose Gold Polished Hoop Earrings (3x25mm)
0 out of 5
$249.99
These timeless hoop earrings are crafted in 14k rose gold and measure 25 millimeters in...
Earrings
14k Two Tone Gold Earrings in Fancy Double Twist Style
0 out of 5
$365.99
Featuring two polished twisted and entwined hoops crafted in 14k white and yellow gold these...
Earrings
14k White Gold 8.0mm Round Black CZ Stud Earrings
0 out of 5
$136.99
These dramatic 8.0 millimeters round black CZ sparklers make for a beautiful pair of stud...
Earrings
14k White Gold Diamond Cut Hoop Earrings(2x30mm)
0 out of 5
$220.99
These timeless diamond cut hoop earrings are crafted in 14k white gold, featuring a...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (4x30 mm)
0 out of 5
$567.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 30 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Stars(6.5mm)
0 out of 5
$160.99
Show the world your star power with these playful 14k yellow gold post earrings. Earrings...
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...











Reviews
There are no reviews yet.