10k Yellow Gold Heart Hoop Earrings
0 out of 5
$67.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
10k yellow gold, these earrings featured hoops in a heart shape and secured with a snap post backing.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.35 grams |
| Metal : | 10K Yellow Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Length : | 16.00 mm |
| Width : | 12.70 mm |
Additional information
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Heart&44;Hoops&44;Studs |
| Width | 0.50 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.63 in |
| Approximate Weight | 0.35 gram(s) |
Be the first to review “10k Yellow Gold Heart Hoop Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
14K Rose Gold Diamond Motif Faceted Huggie Earrings
0 out of 5
$245.99
These sweet and sophisticated 14K rose gold "huggie" hoop earrings feature a lovely diamond-shaped faceted...
Earrings
14k Rose Gold Puffed Heart Shape Shiny Earrings
0 out of 5
$222.99
Exuding simple elegance, these earrings feature a puffed heart design in gorgeous polished finish....
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14k Yellow Gold Graduated Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$134.99
This pair of 14k yellow gold hoop earrings exudes fine elegance with its graduated oval...
Earrings
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
0 out of 5
$497.99
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Earrings
14k Yellow Gold Twisted Cable Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$569.99
These large cable hoop earrings feature an oval silhouette and a bright finish. The popular...
Earrings
Two-Tone Twisted Wire Round Hoop Earrings in 10k Yellow and White Gold(3x20mm)
0 out of 5
$368.99
These hoop earrings feature an elegant pairing of twisted yellow gold and white gold wires....










Reviews
There are no reviews yet.