1.5mm 14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Anklet
0 out of 5
$275.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
This super flex herringbone anklet comes in 14k yellow gold and has a width of 1.5 millimeters. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Chain Type : | Herringbone |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 1.50 mm |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 10 | 1.7 grams |
Additional information
| Weight | 1.7 kg |
|---|---|
| Size | |10 | |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Herringbone, |
| Width | 0.06 in |
| Chain Type | Herringbone |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Herringbone |
| Approximate Weight | 1.7 gram(s) |
Be the first to review “1.5mm 14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Anklet” Cancel reply
Related Products
Bracelets
14k Yellow Gold Bracelet with Textured and Polished Pebble Stations (6.35 mm)
0 out of 5
$490.99
An alluring 7 1/4 inches bracelet is showcasing pebble stations in beautiful polished and textured...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Bracelets
14k Yellow Gold Curb ID Bracelet (4.70 mm)
0 out of 5
$926.99 – $1,058.99Price range: $926.99 through $1,058.99
14k yellow gold curb ID bracelet featuring a small chain and a secure lobster clasp,...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Uncategorized
14k Yellow Gold High Polish The Textured Fancy Chain Necklace (4mm)
0 out of 5
$895.99
This Textured Fancy Chain necklace is a classy, elegant design. Great for layering or wearing...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chains
14k Yellow Gold Light Rope Chain (2.00 mm)
0 out of 5
$253.99 – $356.99Price range: $253.99 through $356.99
This light rope chain comes in 14k yellow gold and has a width of 2.00...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Long Marquise Motif Earrings
0 out of 5
$205.99
An elegant marquise shape combines with polished 14k yellow gold to create these bold, majestic...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....












Reviews
There are no reviews yet.